Archive

Archive for the ‘Programlar’ Category

Teşekkürler Akismet =)

Mart 18th, 2011 No comments

Blog yazarlarının başını en çok ağrıtan şeylerden birisi spam yorumlardır sanıyorum. Beni de çok rahatsız eden bu durumu çözebilmek için geçenlerde Akismet isimli WordPress eklentisini yükledim. Açıkçası bu kadar başarılı olacağını asla beklemiyordum ama o günden beri Akismet bana tek bir spam yorum bile göstermedi. Bugün kontrol ettiğimde onlarca spam yorumun Akismet tarafından bloklandığını gördüm. Tek bir spam bile kaçırmayan bu eklenti kesinlikle kullandığım en başarılı eklentilerden bir tanesi. Kişisel kullanım için bedava olan bu eklentiyi her wordpress kullanıcısı mutlaka kullanmalı diye düşünüyorum. Bunun için web sitesinden kayıt olup bir API key almanız yeterli.

Detaylı bilgi ve kayıt için web sitesine buradan erişebilirsiniz.

ExaRadyo

Temmuz 24th, 2010 No comments

Internet üzerinden radyo dinlemek çok aradığım birşey olmasa da geçenlerde rastladığım bir program beni internetten radyo dinlemeye teşvik etti. Bazı Turkcell Super Lig maçlarını dinlemek için zaman zaman radyoya ihtiyacım olduysa da bunu digital TV kartımla halledebiliyordum ama ExaRadyo programı internetten radyo dinlemeyi keyifli bir hale getiriyor.

Tamamen yerli yapım olan bu program Winamp’a çok benzeyen bir arayüz sunuyor. Kullanımı kolay. Temalar seçip görünümü özelleştirebiliyorsunuz. Türkçe ve birkaç başka dilde kullanılabiliyor.

Programın hafızasında istemediğiniz kadar radyo kanalı kayıtlı. Hem yerli hem yabancı hem de yerel radyo kanallarını istediğiniz zaman mp3 dinleme rahatlığında açıp dinleyebilirsiniz. Zaten küçük bir program olan ExaRadyo’nun hem normal hem de portable sürümü bulunuyor. Unutmadan web sitesinin linkini de vereyim.

http://www.exaradyo.com/

%d blogcu bunu beğendi: