Press "Enter" to skip to content

Garanti Teknoloji – Talent Spot Organizasyonu

Geçtiğimiz günlerde Garanti Teknolojinin düzenlediği Talent Spot organizasyonuna katılma şansı buldum. Ankara, İzmir ve İstanbul’daki üniversitelerden toplamda 60-70 kişinin katıldığı organizasyonda bir gün boyunca Garanti Teknoloji hakkında tanıtıcı bilgiler verildi. Kısaca değinmek gerekirse Garanti Teknoloji, başta Garanti Bankası olmak üzere Doğuş Grubu şirketlerinin teknoloji ihtiyaçlarını karşılayan ve bünyesinde büyük bir kısmı mühendislerden oluşan 850 civarında personel barındıran büyük bir teknoloji firması. Gidiş-dönüş uçak biletleri, havaalanından transfer gibi bütün ücretleri karşılayan Garanti Teknoloji firması mezun olmaya aday üniversite öğrencilerine kendilerini tanıtmak için böyle bir organizasyon düzenlemiş.

Sabah 9’da başlayan program üst düzey şirket yöneticilerinin verdiği seminerler ile devam etti. Firmadaki bütün birimlerle ilgili detaylı bilgiler ilgili birimin yöneticileri tarafından anlatıldı. Daha sonra Garanti Teknoloji binası içerisinde bir teknik gezi yaptık. Bu teknik gezide özellikle Garanti Bankası verilerinin işlendiği ve depolandığı yüksek hızlı mainframeler ve veritabanı sunucuları tanıtıldı. Ayrıca Türkiye’deki bütün Garanti Bankası ATM’lerinin ve şubelerinin izlendiği kontrol merkezine girip yapılanları görme şansı bulduk. Teknik gezinin oldukça faydalı geçtiğini söyleyebilirim.

Öğle yemeğinden sonra da seminerler devam etti ve seminerlerin ardından İnsan Kaynakları tarafından işe alım süreciyle ilgili bilgiler verildi. Ardından Garanti Teknoloji çalışanlarının katıldığı bir panel düzenlendi ve merak edilen sorulara firma çalışanları birinci ağızdan cevaplar verdiler.  Panelin ardından program sona erdi ve yorucu bir günün ardından evlerimize döndük.

Garanti Teknoloji gibi büyük teknoloji firmalarının bu şekilde organizasyonlar yapması hem öğrenciler hem de firma için oldukça faydalı oluyor. Garanti Teknolojiye düzenlediği bu organizasyon için teşekkür ediyoruz.

Share

One Comment

  1. zamtura
    zamtura April 26, 2011

    Güzel Blog.Başarılarınızın devamını dilerim…

Leave a Reply

%d bloggers like this: